Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami? 4 sprawdzone pomysły

Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami? Czy to w ogóle możliwe? Moim zdaniem jak najbardziej, choć trzeba przygotować się na nieco dłuższy czas oczekiwania na efekty i mniejszą ich spektakularność niż w przypadku tradycyjnych metod. 

Po mojej praktycznie półrocznej przerwie od blogowania, powracamy do tematyki prostych, domowych sposobów na włosy 🙂 

Rumianek do rozjaśniania włosów domowymi sposobami

Ten sposób ma jedną oczywistą wadę – nie sprawdzi się przy ciemnych włosach (niestety sprawdzone doświadczeniem). Rumianek to dobry pomysł na nadanie jaśniejszych refleksów i tonów dla blondynek. Poza tym ta delikatna roślina na pewno pomoże w przypadku zapaleń skóry głowy, łupieżu czy przesuszeniu. Więc oprócz oczywistej korzyści z delikatnego rozjaśnienia włosów, warto również tę kwestię wziąć pod uwagę 🙂 Według mnie rzewień to najprostsza odpowiedź na pytanie jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami. 

Jak zastosować rumianek do rozjaśniania? 

Bardzo prosto, przyjemnie i pachnąco 🙂 

Składniki: 

  • 4 torebki rumianku lub 6 łyżeczek suszonego rumianku
  • 1 litr wrzątku (4 kubki wody)

Rumianek zalewamy i w miarę możliwości parzymy pod przykryciem około 5 – 8 minut. Przestudzony napar zastosować jako płukankę, owinąć włosy w ręcznik i pozostawić do 30 minut. Włosy można wysuszyć lub wypłukać w przypadku gdy wiemy, że rumianek działa na nasze włosy wysuszająco (a zioła mogą mieć taką skłonność). Można również do całej płukanki dodać łyżkę miodu dla wzmocnienia efektu rozjaśniania. 

 

Bardzo skuteczny sposób na rozjaśnianie w domu – rzewień czyli rabarbar!

Rewelacyjny sposób na rozjaśnienie włosów. Rzewień, dzięki zawartości kwasu jabłkowego oraz chryzophanolu ma silne właściwości rozjaśniające. Może jednak przesuszać włosy – kwas jabłkowy często znajdujemy w peelingach chemicznych nie bez powodu. Dobrze więc rozłożyć całe rozjaśnianie w czasie i pomiędzy zostawić sobie np. 2 mycia i odżywienie włosów, tak, by były w formie.

Rzewień rabarbar włosy

Jak używać rzewień? 

Oczyścić dokładnie włosy (ja polecam jednak delikatny szampon bez SLSów, bo w czasie rozjaśniania potraktujemy i tak je dosyć mocnym składnikiem chemicznym). Przygotować papkę z rzewienia – 2 czubate łyżki (czyli około 25 g zioła), zalać pół szklanki wody i wymieszać do uzyskania papki. Nałożyć na włosy (można również zrobić sobie peeling z kwasem i nałożyć na skórę głowy), trzymać do 40 minut (nie dłużej!). Agnieszka z kanału wwwlosy dodawała również Cassi do całej mieszanki, która wzmacnia efekt i nadaje żółte tony – ja Cassi nie lubię, więc stosuje sam rzewień. 

Rzewień może wysuszać, dlatego dobrze pomiędzy zabiegami zrobić olejowanie i pełną pielęgnacje. Czas przerwy to w moim przypadku 2 – 3 mycia – działa idealnie. 

Jak rozjaśnić włosy domowymi sposobami przy pomocy cytryny

Cytryna to chyba jeden z najpopularniejszych i najbardziej znanych jednocześnie sposobów na uzyskanie jaśniejszych pasemek. Tak samo w jak w przypadku rzewienia, za proces rozjaśniania włosów odpowiedzialny jest tutaj kwas jabłkowy. Sam sposób zadziała głównie dla włosów do tonu jasnego brązu. 

Jak stosować sok z cytryny na włosy?

Składniki:

  • 50 ml soku z cytryny
  • 100 ml przegotowanej, ostudzonej wody

Buteleczka z atomizerem

Sok z cytryny mieszamy z wodą w buteleczce, wstrząsamy. Mieszankę rozpryskujemy i trzymamy na włosach około pół godziny. 

Uwaga! Ten sposób również może lekko przesuszać, dlatego dobrze jest stosować go rozsądnie, na zmianę z np. olejami nasyconymi. 

 

Navigate